3.1 C
Brno
Sobota, 4 února, 2023

5 robotických smart vysavačů, které zvládnou více než jen vysávání

Rychlý technologický pokrok neobchází ani robotické vysavače....

9 nápadů, jak udělat zahradu zábavnou pro děti každého věku

Hledáte způsoby, jak pobavit děti na dvoře?...

10 skvělých LED pásků pro každý byt

Vy ještě doma nemáte LED pásek? Tak to určitě zkuste! Může být bezpečnostním nočním osvětlením, přinést jasné světlo na pracovní plochu, vytvořit náladové scény, nebo si jej sežeňte proto, že je zkrátka WAW. Přinášíme vám 10 inspirativních způsobů, jak jej můžete ve vaší domácnosti využít.

LED pásek je pozoruhodným objevem, který se hodí do každé domácnosti. Kromě toho, že je energeticky úsporný i při výkonném osvětlení, neuvěřitelně snadno se instaluje. Většina kvalitních LED pásů je vybavena oboustrannou lepicí páskou, stačí stáhnout fólii a pás nalepit na určené místo. Jejich délku si umíte velmi snadno přizpůsobit, dají se jednoduše přestřihnout nůžkami na požadovanou délku. Můžete si je pořídit ve více barevných provedeních, kromě tradiční bílé různých odstínů jsou k dispozici odstíny z RGB spektra – tedy modrá, červená, zelená, fialová či růžová. To z nich dělá nejen užitečné pomocníky, ale také pastvu pro oči. Pokud vás stále nenapadá, jak byste je mohli využít, podívejte se na naše designové inspirace.

 1. Po schodech, po schodech…
  Osvětlení schodiště je velmi užitečnou pomocí při nočních toulkách, zvláště pokud máte v domě starších rodinných příslušníků se slabším zrakem nebo děti. Když si dáte barevné, nebudete ho chtít nikdy vypnout.
 2. Posviťte si na cestu
  Pokud nechcete dát LED pásky na stupně schodů, postačí také na zábradlí. Stejně efektně působí i v tmavé chodbičce na zdi, kde vám vytyčí cestu.
 3. Zaostřeno na kuchyňskou pracovní desku
  Světla v kuchyni nikdy není dost a nejvíc ho potřebujeme při vaření na pracovní desce. Nemusíte kvůli tomu kupovat novou linku, LED pásek stačí jednoduše připevnit k lince díky lepící části. LED pás o výkonu 4,8 W vytvoří jen tlumené osvětlení, pokud však chcete solidní osvětlení pro práci, sáhněte po pásu o výkonu 12 W. Zde je však třeba myslet i na chlazení, pro tento účel se používá například hliníkový profil, na který LED pás nalepíte.
 4. Kuchyňské kouzlo
  Nemusíte zůstat pouze při podsvícení kuchyňské desky, LED pásy můžete rovněž použít i pro ambientní osvětlení podlahy kuchyně, například spodní části linky. Získáte tak intimní světlo, které vás ve tmě spolehlivě navede k chladničce. Podsvítit můžete také celý barový pult nebo kuchyňský ostrůvek.
 5. LED pásky milují sádrokarton
  V moderních interiérech je sádrokarton velmi oblíbený. Tvoří se z něj nejen podhledy, ale také celé předsazené stěny, někdy i se sádrokartonovými poličkami. LED pásky jsou pro tyto konstrukce ideálním partnerem, podsvítit můžete celý obvod sádrokartonových podhledů, nebo jen lištu nad oknem či samotné police. Aby ve spojení se sádrokartonem nepředstavovaly riziko požáru, je třeba na sádrokarton namontovat nejprve ALU LED profil a až do něj nalepit LED pásy.
 6. Středobod koupelny
  Pokud v koupelně nechcete při každé návštěvě svítit, neboť tím zbytečně snižujete životnost žárovek, nebo vám chybí přídavné světlo nad zrcadlem, zkuste umístit LED pásek po obvodu zrcadla. Je to nejoblíbenější funkce, která se dnes často využívá. Pásek má nízkou spotřebu energie a vám se naskytne možnost dodatečného světla. Dobrou volbou do koupelny jsou LED pásy s krytím IP 55, které zvládnou i vlhké prostředí, pro přímý kontakt s vodou se však nedoporučuje krytí IP 65 – 68.
 7. Domácí wellness
  Samozřejmě, v koupelně máte nespočet možností, můžete LED pásek umístit i jinam. Například po obvodu vany, sprchového koutu nebo nad členité výstupky ve zdi. Právě v koupelně hraje barevné osvětlení významnou roli, proto se ho není třeba bát. Dokáže to navodit útulnou atmosféru jako ve wellness centru.
 8. Dokonalá expozice
  Nic nevyzvedne vaše dekorace lépe než podsvícení LED pásky. Jsou elegantní na otevřených policích i ve skleněných vitrínách a velmi pěkně osvětlí i knihovny.
 9. Světlo ve skříni
  S LED pásky v šatníku naleznete ten správný outfit io půlnoci a budete se cítit jako hollywoodská hvězda. Ale oceníte je iv jiných úložných prostorách. Mimořádně praktické může být také v potravinových skříních.
 10. Jasnější než hvězdy
  Nesmíme zapomínat ani na naše exteriérové ​​obytné prostory. Tam nám mohou LED pásky zpříjemnit romantické večery na terase, ale také osvětlit komunikační cesty, ať už se jedná o schody nebo chodníky. Nebo jednoduše podsviťte všechna krásná místa v zahradě, abyste se mohli kochat.

Reviews

Další články autora