3.1 C
Brno
Sobota, 4 února, 2023

9 nápadů, jak udělat zahradu zábavnou pro děti každého věku

Hledáte způsoby, jak pobavit děti na dvoře?...

Kde v domácnosti se vyskytuje nejvíce bakterií

Tématu čistoty a hygieny (nejen) v domácnosti...

5 robotických smart vysavačů, které zvládnou více než jen vysávání

Rychlý technologický pokrok neobchází ani robotické vysavače. Ty už dávno neslouží pouze k samotnému vysávání. Mnohé ze zařízení tohoto druhu disponují více funkcemi, které ještě více zvyšují pohodlí v domácnosti.

Automatický mop a vysavač v jednom
Za účelem úklidu pomocí „robotů“ se nevyvíjejí pouze vysavače. Na trhu jsou také modely robotických mopů, které se starají o čištění podlah. Koupě obou zařízení ale vyjde draze, proto společnost Samsung loni představila robotický vysavač PowerBot-E s odnímatelným zásobníkem na vodu. V jeho spodní části je čistící hadřík, na který chytré elektronické čerpadlo kape vodu a tou zařízení hned po vysávání smývá podlahu.

Aplikací řízený „chytrý“ vysavač
U modelů od Samsungu ještě zůstaneme. Jedním z loňských hitů této firmy se stala zařízení Samsung PowerBot ze série VR7000. Ty sice nedisponují funkcí čištění, ale vysávání zvládají dokonale. V zařízení je totiž nainstalováno několik senzorů, jejichž úkolem je vypočítat nejefektivnější trasu vysávání, sledovat překážky a vyhýbat se jim či rozpoznat typ povrchu a podle toho přepínat mezi možnými režimy vysávání. To vše je ovládáno pomocí aplikace rovnou z mobilního telefonu.

Smart model s antialergickým filtrem
Propracované senzory, automatické přepínání režimů a ovládání pomocí appky nabízí také model Roomba s9+ od americké společnosti iRobot. Vedle uvedených schopností ale přináší i něco navíc. Na rozdíl od mnoha konkurenčních zařízení je totiž vybaven speciálním antialergickým filtrem, který zachycuje prach, pyl či jiné alergeny. Pozitivem je, že součástí produktu je tzn. Clean Base, do které robot po každém vysávání sám vyprázdní obsah zásobníku i se zachycenými alergeny.

Vysavač, co monitoruje dění v bytě
Další z modelů byl poprvé představen ještě v roce 2017 na berlínské výstavě IFA. Už tehdy se mluvilo o nové generaci robotických vysavačů schopných sloužit i jako soukromý domácí strážce. Bosch Roxxter od firmy Bosch tento úkol zvládá díky chytré digitální kameře. Ta se nevyužívá jen k mapování půdorysu domácnosti, které zefektivňuje procesy vysávání. Zároveň streamuje video do chytrého telefonu nebo tabletu majitele, který si tak může na dálku prohlédnout, co se momentálně v jeho bytě děje.

Hlasem ovládaný strážce domácnosti
Podobnou schopnost hlídat byt má také poslední z výběru patice smart vysavačů. Model Lucy od startupu Trifo ale posouvá robotické vysávání as tím spojené hlídání bytu na ještě vyšší úroveň. O tu se postará HDR kamera, senzor snímající hloubku prostoru i 6jádrový procesor, který umí poslat získaná data na majitele chytrý telefon rekordní rychlostí. Při jeho ovládání pomocí aplikace nechybí možnost využít hlasem řízenou digitální asistentku zadávající vysavači příkazy.

Reviews

Další články autora