7.4 C
Brno
Čtvrtek, 30 března, 2023

Platina jako investice

Platina je kov, který se stává stále...

5 robotických smart vysavačů, které zvládnou více než jen vysávání

Rychlý technologický pokrok neobchází ani robotické vysavače....

Šroubové kompresory: Proč nepodcenit nákup oleje?

Pokud se alespoň trochu orientujete v problematice fungování kompresorů, pak určitě velmi dobře víte, že na trhu existuje varianta tohoto zařízení, do níž je nutné přidávat olej. Jeho pořízení však velká řada spotřebitelů podceňuje, což je pochopitelně špatně. Pořízení nekvalitního oleje se totiž může negativně podepsat na životnosti a funkčnosti vašeho zařízení, a zvlášť šroubové kompresory jsou na kvalitní olej velmi háklivé.

Který olej si vybrat?

Šroubové kompresory potřebují ke spolehlivému a nepřetržitému fungování kvalitní olej, protože bez něj hrozí závažné poškození celého zařízení. Proto byste se měli poohlížet výhradně po oleji určeném do šroubových kompresorů, takže nikdy nesahejte po oleji, který máte zrovna po ruce. Pokud už se rozhodnete olej vyměnit za jiný typ, měli byste veškerý starý olej odstranit a vyčistit vnitřek kompresoru. Následně jej propláchněte novým mazadlem a až poté do kompresoru nalijte předepsané množství oleje.

Podle čeho olej vybírat?

Olej byste pochopitelně měli vybírat podle konkrétních charakteristik vašeho kompresoru. V běžných provozech je prakticky jedno, zda šroubový kompresor namažete syntetickým nebo minerálním olejem. Jeho použití je běžnější v méně náročných podmínkách, nicméně oleje syntetické se více hodí do stavebnictví nebo těžkých průmyslových provozů. Kromě toho berte v úvahu počet motohodin kompresoru.

Proč olej mění barvu? 

Šroubové kompresory pro nepřetržitý provoz pochopitelně potřebují pravidelné výměny mazadel, aby nedošlo k poškození šroubového mechanismu. Během fungování kompresoru se však nemusíte obávat změny barvy oleje, protože to je přípustné. Z pohledu spotřebitele je to naopak žádoucí, protože vám barva oleje pomůže lépe odhadnout interval výměny. Například tmavě hnědý olej je na konci své životnosti, a proto byste jej měli vyměnit.

Nákup oleje rozhodně nepodceňujte, takže jej vždy pořizujte ve specializovaném e-shopu. Jeho pořizovací cena navíc není nijak vysoká.

Reviews

Další články autora